Ulaşım ve Konaklama

Katılımcıların her biri ulaşım ve konaklamasını kendisi ayarlayacaktır. Katılımcılardan kayıt ücreti alınmayacaktır.

Yaşlılık Atölyesi 2018

Ulaşım Bilgileri

Yaşlılık Atölyesi 1-2 Ekim 2018 tarihlerinde Beyazıt semtindeki İstanbul Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecektir. Beyazıt Meydanı’nda yer alan İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüsü’ne ait tarihi ana kapının solundaki sokağa giriniz. Bu sokakta Eczacılık Fakültesi’nin sağında (arkasında) yer alan büyük bahçenin içinde İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü ve Kongre ve Kültür Merkezi yer almaktadır.

 Toplu taşıma araçlarını tercih edecek katılımcılar için ulaşım bilgileri

  • Vezneciler Durağı (36A, 36V, 37Y, 38B, 39B, 39Y, 77A, 86V, MR12 Otobüs Hatları)
  • Beyazıt Durağı (32A, 35A, 38, 38Z, 46H, 82B, 90B, 91E, 92B, 92K, 93C, 94A, 97, 97B, 97G Otobüs Hatları)
  • Beyazıt-Kapalıçarşı Durağı (T1-Tramvay Hattı)
  • Vezneciler İstasyonu (M2-Metro Hattı)

 Taksim’den Ulaşım

Taksim’den M2 numaralı metro kullanılarak Yenikapı yönüne giden araca bininiz. Vezneciler istasyonunda ininiz. Beyazıt Meydanı’nda yer alan İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüsü’ne ait tarihi ana kapıya ve Eczacılık Fakültesine doğru gidiniz. Bu güzergah sizi Kongre ve Kültür Merkezi’ne ulaştıracaktır.

Kadıköy’den Ulaşım

Kadıköy’den Eminönü Vapurunu kullanılarak Eminönü’ne geliniz. T1-Tramvay hattı Eminönü durağına geçiliniz ve buradan Bağcılar yönüne giden tramvaya bininiz. Beyazıt durağında ininiz. Beyazıt Meydanı’nda yer alan İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüsü’ne ait tarihi ana kapıya ve Eczacılık Fakültesine doğru gidiniz. Bu güzergah sizi Kongre ve Kültür Merkezi’ne ulaştıracaktır.

 Eminönü’nden Ulaşım

T1-Tramvay hattı Eminönü durağı kullanılarak Bağcılar yönüne giden tramvaya binilir. Beyazıt durağında inilir. Beyazıt Meydanı’nda yer alan İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüsü’ne ait tarihi ana kapıya ve Eczacılık Fakültesine doğru gidiniz. Bu güzergah sizi Kongre ve Kültür Merkezi’ne ulaştıracaktır.

 Üsküdar’dan Ulaşım

(1) Marmaray Üsküdar durağı kullanılarak Kazlıçeşme yönüne giden araca bininiz. Marmaray Yenikapı İstasyonu’nda inerek M2-Metro hattına geçiniz. Buradan, Hacıosman yönüne giden araca binmeye dikkat ediniz. Vezneciler istasyonunda ininiz. Beyazıt Meydanı’nda yer alan İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüsü’ne ait tarihi ana kapıya gidiniz.

(2) Marmaray’a alternatif olarak Eminönü Vapuru ile Eminönü’ne gelebilirsiniz. T1-Tramvay hattının Eminönü durağından Bağcılar yönüne giden tramvaya bininiz. Beyazıt durağında ininiz. Beyazıt Meydanı’nda yer alan İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüsü’ne ait tarihi ana kapıya ve Eczacılık Fakültesine doğru gidiniz. Bu güzergâh sizi Kongre ve Kültür Merkezi’ne ulaştıracaktır.

Atatürk Havalimanı’ndan Ulaşım

Alternatif (1) Atatürk Havalimanı’ndan M1 numaralı metroya bininiz. Yenikapı İstasyonu’nda inerek M2-Metro hattına geçiniz. M2-Metro hattında Hacıosman yönüne giden araca binmeye dikkat ediniz. Vezneciler istasyonunda ininiz ve Beyazıt Meydanı’nda yer alan İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüsü’ne ait tarihi ana kapıya ve Eczacılık Fakültesine doğru gidiniz. Bu güzergâh sizi Kongre ve Kültür Merkezi’ne ulaştıracaktır.

Alternatif (2) Atatürk Havalimanı’ndan M1 numaralı metroya bininiz. Zeytinburnu İstasyonu’nda inerek T1-Tramvay hattına geçiniz. T1-Tramvay hattında Eminönü istikametine giden araca binmeye dikkat ediniz. Beyazıt Meydanı’nda yer alan İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüsü’ne ait tarihi ana kapıya ve Eczacılık Fakültesine doğru gidiniz. Bu güzergâh sizi Kongre ve Kültür Merkezi’ne ulaştıracaktır.

Alternatif (3) Atatürk Havalimanı’ndan M1 numaralı metroya bininiz ve Aksaray istasyonunda ininiz. Burada T1-Tramvay Hattında Yusufpaşa durağına geçiniz ve Kabataş/Eminönü yönüne giden tramvaya bininiz. Beyazıt durağında ininiz ve Beyazıt Meydanı’nda yer alan İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüsü’ne ait tarihi ana kapıya ve Eczacılık Fakültesine doğru gidiniz. Bu güzergâh sizi Kongre ve Kültür Merkezi’ne ulaştıracaktır.

Bayrampaşa (Esenler, Büyük Otogar) Otogarından Ulaşım

Alternatif (1) Bayrampaşa Otogarı’ndaki M1 numaralı metronun Aksaray/Yenikapı yönüne giden bininiz. Yenikapı İstasyonu’nda ininiz ve M2-Metro hattına geçiniz. M2-Metro hattında Hacıosman yönüne giden araca bininiz ve Vezneciler istasyonunda ininiz. Beyazıt Meydanı’nda yer alan İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüsü’ne ait tarihi ana kapıya ve Eczacılık Fakültesine doğru gidiniz. Bu güzergâh sizi Kongre ve Kültür Merkezi’ne ulaştıracaktır.

Alternatif (2) Bayrampaşa Otogarı’ndaki M1 numaralı metronun Aksaray yönüne giden aracına bininiz. Aksaray istasyonunda ininiz. T1-Tramvay Hattı Yusufpaşa durağına geçiniz ve Kabataş/Eminönü yönüne giden tramvaya bininiz. Beyazıt durağında ininiz. Beyazıt Meydanı’nda yer alan İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüsü’ne ait tarihi ana kapıya ve Eczacılık Fakültesine doğru gidiniz. Bu güzergâh sizi Kongre ve Kültür Merkezi’ne ulaştıracaktır.

Sabiha Gökçen Hava Limanı’ndan Ulaşım

Alternatif (1) Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan E-10 ya da SG-1 numaralı otobüslere bininiz. Kadıköy’de ininiz ve Eminönü Vapurunu kullanarak Eminönü’ne geçiniz. T1-Tramvay hattının Eminönü durağından Bağcılar yönüne giden tramvaya bininiz. Beyazıt durağında ininiz. Beyazıt Meydanı’nda yer alan İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüsü’ne ait tarihi ana kapıya ve Eczacılık Fakültesine doğru gidiniz. Bu güzergâh sizi Kongre ve Kültür Merkezi’ne ulaştıracaktır.

Alternatif (2) Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan E-10 ya da SG-1 numaralı otobüslere bininiz. Göztepe durağında ininiz ve Kadıköy-Kartal metrosuna geçiniz. Metronun Ayrılık çeşmesi istikametine giden aracına bininiz. Ayrılık Çeşmesi durağında metrodan ininiz ve Marmaray hattına geçiniz. Marmaray’ın Kazlıçeşme istikametine giden aracına binmeye dikkat ediniz. Yenikapı İstasyonu’nda ininiz ve M2-Metro hattına geçiniz. M2-Metro hattında Hacıosman yönüne giden araca bininiz. Vezneciler istasyonunda ininiz ve Beyazıt Meydanı’nda yer alan İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüsü’ne ait tarihi ana kapıya ve Eczacılık Fakültesine doğru gidiniz. Bu güzergâh sizi Kongre ve Kültür Merkezi’ne ulaştıracaktır.

Alternatif (3) Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan E-10 ya da SG-1 numaralı otobüslere bininiz ve Uzunçayır Metrobüs durağında ininiz. Metrobüs’te 34A, 34AS, 34G numaralı metrobüs hatlarından birini bininiz fakat aracın Beylikdüzü yönüne gidiyor olmasına dikkat ediniz. Edirnekapı durağında ininiz. Otobüs hatlarına aktarma için Şehitlik durağına geçiniz. Yukarıda numaraları verilmiş olan Vezneciler ya da Beyazıt’a giden otobüslere bininiz. Vezneciler ya da Beyazıt’ta indikten sonra Beyazıt Meydanı’nda yer alan İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüsü’ne ait tarihi ana kapıya ve Eczacılık Fakültesine doğru gidiniz. Bu güzergâh sizi Kongre ve Kültür Merkezi’ne ulaştıracaktır.

 Alternatif (4) Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan E3 numaralı otobüslere bininiz ve 4 Levent metro durağında ininiz. M2-Metro hattına aktarma yapıp Yenikapı istikametine bininiz. Vezneciler’de ininiz ve Beyazıt Meydanı’nda yer alan İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüsü’ne ait tarihi ana kapıya ve Eczacılık Fakültesine doğru gidiniz. Bu güzergâh sizi Kongre ve Kültür Merkezi’ne ulaştıracaktır.

 Alternatif (5) Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Havaş’a binerek Taksim’e geliniz. Taksim’den M2 numaralı metro kullanılarak Yenikapı yönüne giden araca bininiz. Vezneciler istasyonunda ininiz. Beyazıt Meydanı’nda yer alan İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüsü’ne ait tarihi ana kapıya ve Eczacılık Fakültesine doğru gidiniz. Bu güzergâh sizi Kongre ve Kültür Merkezi’ne ulaştıracaktır.

İletişim

Ömer Faruk Altay                                            Furkan Başarslan

0506 106 04 56                                               0539 522 69 88

 KROKİkongre ve kultur merkezi krokisi